Nasza historia sięga korzeniami roku 2002-go. Na początku XXI wieku dyplomowany architekt i inżynier Verner Grosse, współpracując z Uniwersytetem w Stuttgartcie i Fraunhoferskim Instytutem Fizyki Budowlanej opracował i opatentował oryginalną ideę produkcji budynków z drewna litego. Innowacyjność technologii Grossea łączyła wiekowe tradycje wykorzystania drewna, jako materiału podstawowego do budowania domów mieszkalnych, ze współczesną wiedzą o właściwościach materiałów, osobliwościach ich obróbki oraz efektywności wykorzystywania.
W roku 2015 firma Avella wykupiła prawa do wykorzystania własności intelektualnej Vernera Grossea. Na podstawie doświadczeń w budownictwie oraz eksploatacji budynków, zbudowanych według wcześniej opatentowanej technologii, w trakcie 10-ciu lat stosowania jej w praktyce wprowadzono wiele zmian i udoskonaleń tego systemu budownictwa, niektóre z nich stały się wręcz rewolucyjnymi. Tak powstała technologia HEXAGON, która pozwala budować domy w najwyższej jakości.

Jako jedyni do budowania swoich obiektów, wykorzystujemy masywne belki z suchego drewna, które po połączeniu w jedną całość tworzą masywną konstrukcje o dużej sztywności, dzięki czemu nasze obiekty są odporne na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne.
Domy firmy Avella – to jest hołd tradycji i nowoczesnych technologii. Budowane wyłącznie z ekologicznych surowców czyli wysokiej jakości suchego surowca (świerk, sosna, jodła). W budowie konstrukcji nie są stosowane żadne środki impregnujące, kleje, wkręty, łączniku stalowe itp. a wykorzystane tylko i wyłącznie sześciokątne elementy z litego drewna, które tworzą elastyczną i masywna konstrukcję generującą niezwykle pozytywną energię. Elementy konstrukcyjne systemu HEXAGON są w pełni elastyczne i nie wymagają dodatkowych obróbek. Wszyscy znają nadzwyczajne właściwościach miodu, ale ostatnie badania wskazują, że te właściwości zapewniają nie tylko pszczoły, ale również kształt pszczelej komórki.
Przedsiębiorstwo produkcyjne naszej firmy znajduje się w Polsce i działa według najwyższych standardów europejskich. Firma Avella ma swoje przedstawicielstwo w Niemczech, Korei Południowej oraz Ukrainie i ze względu na najwyższa klasę produktu w dalszym ciągu poszerza zakres terytorialny swojego działania.