AKOŚĆ, NIEZAWODNOŚĆ, OSZCZEDNOŚĆ – wszystko to pozwala wcielić w życie technologię HEXAGON, innowacyjny system budowania domów z litego drewna:  symbiozy współczesnej wiedzy naukowej oraz tradycji w budowaniu z drewna.

System opiera się na belce z litego drewna o przekroju w postaci regularnego sześciokąta

Do łączenia elementów wykorzystujemy kołki drewniane z najlepszego surowca, które uniemożliwiają jakiekolwiek przesunięcia pomiędzy elementami.

Bloki standardowe HEXAGON łączone są w trzech płaszczyznach, dzięki temu uzyskujemy elementy z litego drewna o grubości od 20 do 40 cm.

W pierwszym etapie bloki łączone są za pomocą kołków poziomych, które usztywniają przegrody w kierunku podłużnym. Bloki ważą około 30 kg dzięki temu można budować bez użycia ciężkiego sprzętu. Standardowe bloki budowlane Hexagon są ulepszoną wersją klocków Lego, które po odpowiednim ułożeniu i połączeniu tworzą masywną konstrukcję z litego drewna.

Następnym etapem usztywnienia są kołki pracujące w dwóch kolejnych płaszczyznach. Dzięki temu systemowi połączeń uniemożliwiamy jakąkolwiek deformację obiektu.

Do wybudowania obiektów o powierzchni ok. 100 m2 potrzeba 15 km kołków. Budowa obiektów w naszym systemie w znacznym stopniu zmniejsza ilość potrzebnych fundamentów. Sztywna konstrukcja budynku pozwala nam budować nawet na słabonośnych gruntach.


Specjalne elementy termoizolacyjne zintegrowane ze ścianą HEXAGON zwiększają cieplną izolację budynku o 1,5 razy, co praktycznie wyklucza potrzebę dodatkowej izolacji lub sprowadza ją do niezbędnego minimum. Nasz system jest niezawodny, trwały oraz nie wymaga renowacji.